SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa ramówka Polskiego Radia dla Ukrainy

Polskie Radio dla Ukrainy rusza z nową ramówką. Wprowadza nowe audycje tematyczne, które są od teraz dostępne, także w formie podcastów na platformach streamingowych oraz w serwisach Polskiego Radia. 
 

fot. mat. prasowyfot. mat. prasowy

Słuchacze mogą rozpocząć dzień z porankiem Polskiego Radia dla Ukrainy, który trwa od godz. 7.00 do 9.00, informując o najważniejszych wydarzeniach, które miały miejsce i które dopiero się odbędą. W dalszej części dnia Radio proponuje premierowe audycje poświęcone gospodarce, kulturze, wojnie i wojskowości, polityce, w tym międzynarodowej, a także problemom społecznym. Po południu słuchacze mogą liczyć na podsumowanie dnia w świecie, w Polsce i na Ukrainie.

- Mamy unikalną ofertę dla ukraińskojęzycznego słuchacza w Polsce i na Ukrainie. Mówimy o wszystkim tym, co jest ważne dla Ukraińców przebywających w Polsce, a także tych, którzy mieszkają w swoim kraju i Polską się interesują – przekazała mediom dyrektorka Polskiego Radia dla Zagranicy, Natalia Bryżko – Zapór. - Przede wszystkim chcemy, żeby Polacy i Ukraińcy lepiej się poznali - dodaje. Wszystkie audycje, które znalazły się na antenie od teraz są dostępne, jako podcasty. 

Nowa oferta Polskiego Radia dla Ukrainy

Wśród programów, które można usłyszeć na antenie i znaleźć w podcastach Polskiego Radia dla Ukrainy są na przykład „W zwierciadle historii” Nazara Olijnyka poświęcony historii Polski, Ukrainy i Europy oraz bogata oferta dotycząca kultury: programy o kinie Olgi Trembacz, o teatrze Chrystyny Sribniak i o książkach, o których dyskutują Olena Ruda i Marcin Gaczkowski. Sniżana Czerniuk z kolei walczy z dezinformacją pojawiającą się w ukraińskich i polskich mediach w swoim magazynie „Czy/ja informacja”. Mariana Kril zabiera słuchaczy w świat muzyki ludowej i folkowej. Jana Stępniewicz i Marcin Gaczkowski uczą z kolei polskiego z pomocą hitów współczesnej estrady. Sniżana Czerniuk i Anastasija Kuprijec opowiadają o Unii Europejskiej. Chrystyna Piczkur i Larysa Zadorożna patrzą w swoich programach na politykę międzynarodową, a Taras Andruchowycz wraz z Wiktorią Masztaler mówią, co się dzieje na froncie i przyglądają się armiom Polski i Ukrainy. Switłana Miałyk radzi z kolei ukraińskim uchodźcom w Polsce, jak załatwić niezbędne dokumenty, zapisać dziecko do przedszkola, czy siebie do lekarza.   

Czytaj także: Nowości w Polskim Radiu 24

Po godz. 21.00 w magazynach muzycznych można usłyszeć muzykę rockową, elektroniczną i etniczną -  przede wszystkim z Polski i z Ukrainy.  

Polskie Radio dla Ukrainy to specjalny ukraińskojęzyczny projekt Polskiego Radia, który ruszył po napaści Rosji na Ukrainę na pełną skalę w marcu 2022 roku. Odbiorcom proponuje m.in. wiadomości na temat bieżącej sytuacji w Ukrainie, informacje o tym, co dzieje się na okupowanych przez Rosję terenach, jak również praktyczne i niezbędne wskazówki dla Ukraińców, którzy mieszkają w Polsce. Omawia kwestie integracji Ukrainy z UE oraz NATO, w tym polskiego wsparcia dla ukraińskich aspiracji. Porusza także tematy dziedzictwa kulturowego i historycznego Polski i Ukrainy. Antena ma wiele programów o kulturze, historii, rozrywce, audycji edukacyjnych dla dzieci i dorosłych. Gra polską i ukraińską muzykę.

Polskiego Radia dla Ukrainy można słuchać w DAB+ oraz przez portal lub aplikację Polskiego Radia oraz w serwisie TuneIn.  

Dołącz do dyskusji: Nowa ramówka Polskiego Radia dla Ukrainy

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zbadany
Wspaniale!
Wszyscy słuchacze będą zadowoleni.
Tzn. Wszystkich sześciu - licząc z dyrektorem.
odpowiedź
User
LoL
ile % słuchaczy tych z Ukrainy posiada wyspecjalizowany odbiornik DAB+ aby ów adresowany program trafił pod właściwy adres
odpowiedź
User
pit
Nie mam nic przeciwko takiej stacji, ale pytanie o słuchalność jest tutaj zasadne. Myślę, że w XXI w. większość Ukraińców słucha po prostu przez internet stacji nadających z terytorium Ukrainy. Gdyby nie było Internetu, taka stacja jak najbardziej miałaby duży sens, ale w naszych czasach chyba niekoniecznie. Żeby jednak to ocenić, trzeba by mieć jakieś dane o słuchalności
odpowiedź