Sakiewicz i „Gazeta Polska” mają przeprosić Michnika za „usprawiedliwianie korupcji dla komunistów”
Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że stwierdzenie w artykule Jerzego Targalskiego w „Gazecie Polskiej” mówiące, że „Michnik usprawiedliwiał korupcję, jeżeli korzystali na niej komuniści”, narusza dobra osobiste szefa „Gazety Wyborczej”. Wydawca i naczelny „GP” mają go przeprosić na łamach pisma, ale już zapowiadają, że odwołają się od wyroku.
Dołącz do dyskusji: Sakiewicz i „Gazeta Polska” mają przeprosić Michnika za „usprawiedliwianie korupcji dla komunistów”
http://www.youtube.com/watch?v=V8l6B2HOtNI
Adam Michnik chętnie pracował dla naczelngo zbrodniarza PRLu Czesława Kiszczaka - 1988
http://www.youtube.com/watch?v=j_LfBm2xhEU
Michnik, Wałęsa i naczelny eSBek Kiszczak razem chlają wódę
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Michnik
Stefan Michnik zbrodniarz stalinowski to brat Adama Michnika
Stefan Michnik (ur. 28 września 1929 w Drohobyczu) − kapitan Ludowego Wojska Polskiego, oskarżany o zbrodnie stalinowskie, sędzia i adwokat, informator i rezydent Informacji Wojskowej, nauczyciel akademicki.
Oskarżany o zbrodnie stalinowskie - był sędzią między innymi w procesach:
majora Zefiryna Machalli (wyrok śmierci, pośmiertnie rehabilitowany, skład sędziowski podjął wspólną decyzję o niedopuszczeniu obrońcy do procesu, o wykonaniu wyroku nie poinformowano rodziny),
pułkownika Maksymiliana Chojeckiego (niewykonany wyrok śmierci),
por. Andrzeja Czaykowskiego, w którego egzekucji uczestniczył[3],
majora Jerzego Lewandowskiego (niewykonany wyrok śmierci),
pułkownika Stanisława Weckiego wykładowcy Akademii Sztabu Generalnego (13 lat więzienia, zmarł torturowany, pośmiertnie zrehabilitowany),
majora Zenona Tarasiewicza,
pułkownika Romualda Sidorskiego redaktora naczelnego Przeglądu Kwatermistrzowskiego (12 lat więzienia, zmarł wskutek złego stanu zdrowia, pośmiertnie zrehabilitowany),
podpułkownika Aleksandra Kowalskiego,
majora Karola Sęka, artylerzysty spod Radomia, przedwojennego oficera, potem oficera Narodowego Zjednoczenia Wojskowego (wyrok śmierci, stracony w 1952).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ozjasz_Szechter
Ozjasz Szechter ojciec adama michnika
Ozjasz Szechter (ur. 23 sierpnia 1901 w Witkowie Nowym, zm. 20 sierpnia 1982 w Warszawie) – polski dziennikarz i działacz komunistyczny skazany w procesie łuckim, od lat 60. dysydent.
Sprawa szpiegostwa na rzecz ZSRR
Według publikacji IPN[2] miał zostać skazany na osiem lat pozbawienia wolności w tzw. procesie łuckim w 1934 za szpiegostwo na rzecz ZSRR. Adam Michnik zażądał od IPN sprostowania informacji o działalności szpiegowskiej ojca, a wobec odmowy skierował sprawę do sądu[3]. W rzeczywistości bowiem został skazany nie za szpiegostwo, a za próbę zmiany przemocą ustroju Państwa Polskiego i zastąpienia go ustrojem komunistycznym oraz oderwania od państwa polskiego południowo-wschodnich województw[4]. Ponieważ czyn ten był wedle ówczesnego prawa zagrożony wyższą karą niż szpiegostwo, sąd pierwszej instancji powództwo Adama Michnika oddalił[5].
20 listopada 2009, Sąd Apelacyjny zmienił wyrok Sądu pierwszej instancji i nakazał IPN-owi przeprosić Adama Michnika za podanie nieprawdziwych informacji o jego ojcu, Ozjaszu Szechterze[6].
IPN przeprosił za nazwanie Ozjasza Szechtera szpiegiem, na swojej stronie internetowej oraz w gazecie „Rzeczpospolita”[7]