SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Asus zapowiada płyty główne Z97 i H97

Firma Asus zapowiedziała, że za kilka dni na rynku będą dostępne płyty główne Asus z chipsetem Intel Z97 Express i H97 Express, obsługujące procesory Intel Core 4-tej, nowej 4-tej i 5-tej generacji oraz technologie SATA Express i M.2.

Płyty główne Z97 i H97 z linii podstawowej otrzymały nowy, okrągły design radiatora na mostku PCH (Platform Controler Hub) nowej generacji.

Płyty główne Asus Z97 wyposażono w 5-kierunkową optymalizację pracy z Dual Intelligent Processors 5. Rozwiązanie to oferuje kontrolę i dostosowanie działania płyty głównej do scenariusza użytkowania. Nową wersję rozszerzono o aplikację Turbo, która pozwala na regulację połączeń sieciowych i ustawień audio. Udoskonalona została również kontrola wentylatorów, zużycia energii i overclockingu.

Poza tym 5-kierunkowa optymalizacja zachowuje wszystkie funkcje swojego poprzednika, w tym moduły TurboV Processing Unit (TPU - zwiększa wydajność procesora) i Energy Processing Unit (EPU - podnosi wydajność energetyczną) oraz cyfrową regulację zasilania Digi+ Power Control. Użytkownicy mogą także nadawać wysoki priorytet pakietom danych związanych z grą oraz optymalizować ustawienia dźwięku.

Płyty główne Z97 i H97 wyposażono w technologię dźwięku Crystal Sound 2. Oddzielne warstwy obwodu drukowanego dla lewego i prawego kanału chronią jakość sygnału audio, a wśród komponentów znalazły się japońskie kondensatory dźwiękowe i wzmacniacze operacyjne. Z kolei obwody de-pop redukują zakłócenia w dźwięku wyjściowym. Panel kontrolny pozwala zoptymalizować i spersonalizować ustawienia, zarówno w grach, podczas rozmowy, oglądania filmów oraz słuchania muzyki.

Oprogramowanie Turbo LAN posiada interfejs umożliwiający redukcję opóźnień m.in. w grach. Poza Intel Gigabit Ethernet, wybrane płyty główne ASUS Z97 wyposażono w dwupasmową łączność 802.11ac Wi-Fi oraz Bluetooth 4.0.

Rozwiązanie Asus HomeCloud oferuje zdalny dostęp do zawartości komputera, zmieniając dysk twardy w prywatną chmurę obliczeniową. Możliwe jest strumieniowanie plików multimedialnych na inne urządzenie poprzez sieć Wi-Fi, a wbudowana funkcja Wake-on-WAN pozwala na zdalne kontrolowanie komputera za pomocą urządzenia mobilnego z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili.

Z kolei w skład rozwiązania Asus 5X Protection wchodzą: cyfrowa regulacja napięcia Digi+ VRM, ochrona przed przepięciami złączy DRAM, osłony ESD chroniące przed wyładowaniami elektrostatycznymi, kondensatory 5K-hr oraz wykonany ze stali nierdzewnej tylny panel I/O.

Użytkownicy mogą wyposażyć swoje płyty główne z serii 9 w Asus NFC Express 2 oraz w bezprzewodową ładowarkę (Wireless Charger). NFC Express 2 pozwala na zdalne sterowanie komputerem za pomocą urządzenia mobilnego, a bezprzewodowa ładowarka umożliwia ładowanie urządzeń mobilnych kompatybilnych ze standardem Qi (wystarczy je na niej położyć, nie są potrzebne kable, ani zasilacze).

Asus NFC Express 2 i Wireless Charger są dołączone do wybranych modeli Z97, mogą również zostać zakupione oddzielnie wraz z dowolną płytą główną z serii Asus 9.

Płyty główne Asus Z97 i H97 - specyfikacja:

 

 

 

 

Dołącz do dyskusji: Asus zapowiada płyty główne Z97 i H97

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
amers
Jest kilka ciekawych rozwiązań, taka płyta plus karta też z digi+ to pod względem żywotności przynajmniej zestaw na długie lata.
0 0
odpowiedź
User
FrankWilliams
Asus kolejny raz udowodnił że w tym segmencie trzeba zaliczyć go to czołowych producentów, a takie dodatki jak NFC Express 2 i Wireless Charger na pewno zachęcą wiele osób do wyboru tych płyt
0 0
odpowiedź
User
Roman
Dokładnie asus nr .1 , przymierzam się do zmiany podzespołów w komputerze i to co tu widzę napawa mnie dużym optymizmem :) . Zintegrowana karta dźwiękowa i duża oszczędność energii i przesył danych rzędu 10Gbit/s robi wrażenie .
0 0
odpowiedź