SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polski nadawca telewizyjny chce koncesji radiowych. „To również misja”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała listę podmiotów zainteresowanych nadawaniem w FM w sześciu lokalizacjach. W czterech konkursach dotyczących województwa zachodniopomorskiego bierze udział Grupa MWE Networks, znana z rynku telewizyjnego. -  To nie tylko biznes, ale również misja – zapewnia Wirtualnemedia.pl Karol Warda, wiceszef firmy.

W ostatnim czasie KRRiT rozpisała szereg konkursów dotyczących stacji radiowych, działających w analogowym FM. W przypadku niektórych postępowań upłynął już czas na złożenie wniosku, dlatego regulator opublikował listę podmiotów zainteresowanych nadawaniem.  

Kto walczy o nadawanie w FM?

W Gryficach o nadawanie na częstotliwości 90,7 MHz ubiegają się: Multimedia Sp. Z o.o. (RMF Maxx Pomorze), International Communication Sp. z o.o. (Eska 2 Szczecin), Radio Eska S.A. (Eska Szczecin), Polskie Wolne Media Prosta Spółka Akcyjna (Radio Gryfice).

W przypadku Piły (107,3 MHz) wniosków jest jeszcze więcej. Złożyły je: International Communication Sp. z o.o. (Eska 2 Piła), Muzo.fm Sp. z o.o. (Eska Rock), Porozumienie Radiowe Poznań Sp. z o.o. (107,4 Vox FM), Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o. (Radio Złote Przeboje 107,3 FM), Opera FM Sp. z o.o. (RMF Classic), PI Kwadrat Piekarski & Pietrzak Sp. z o.o. z Rogowa (Wasze Radio FM), Eurozet Radio Sp. z o.o. (Meloradio Piła), Enter T&T Sp. z o.o. z Poznania (RMS FM).

W przypadku ogłoszenia dotyczącego Złotowa (102,8 MHz) wpłynęło pięć wniosków. Stoją za nimi: Radio Weekend Sp. z o.o. (Weekend FM), K2 Win Sp. z o.o. (Radio Wielkopolska), Weronika Chałubek ze Złotowa (Radio Non Stop FM Złotów), PI Kwadrat Piekarski & Pietrzak Sp. z o.o. (Wasze Radio FM) i Enter T&T Sp. z o.o. (RMS FM).

W odpowiedzi na ogłoszenie KRRiT dotyczące Porażyna (100,4 MHz) wpłynęły tylko dwa wnioski: K2 Win Sp. z o.o. (Radio Wielkopolska) i Multimedia Sp. z o.o. (RMF Maxx Poznań).  O emisję w Wałczu (99,6 MHz) ubiegają się trzy podmioty: PI Kwadrat Piekarski & Pietrzak Sp. z o.o. (Wasze Radio FM), Polskie Wolne Media Prosta Spółka Akcyjna (Radio Wałcz) i Twoje Radio Sp. z o.o. (Twoje Radio).

Na nadawanie w Lipianach (104,3 MHz) jest więcej chętnych. Są to: International Communication Sp. z o.o. (Eska 2 Szczecin), Muzo.fm Sp. z o.o. (Eska Rock), Multimedia Sp. z o.o. (RMF Maxx Szczecin), Polskie Wolne Media Prosta Spółka Akcyjna (Radio Lipiany), Twoje Radio Sp. z o.o. (Twoje Radio).

„Jesteśmy gotowi działać na rynku radiowym”

Dlaczego Grupa MWE Networks zdecydowała się na start w konkursach radiowych? -  Dla nas te koncesje mają ogromne znaczenie, szczególnie dlatego, że MWE Networks ma swoją siedzibę właśnie w Szczecinie, a nasz właściciel jest silnie związany z tym regionem. To nie tylko biznes, ale również misja, by wzbogacać lokalną kulturę i wspierać społeczności, które zasługują na własne, unikalne głosy w eterze. Złożyliśmy 4 wnioski na koncesje  regionalnych rozgłośni radiowych: Radio Gryfice, Lipiany, Pomerania Szczecin i Wałcz - mówi Wirtualnemedia.pl Karol Warda, wiceprezes Grupy MWE Networks. Pozostałych autorów wniosków odnośnie Szczecina KRRiT, jeszcze nie ujawniła.

Spółka MWE Radio, należąca do Grupy MWE Networks Michała Winnickiego już w 2022 roku wnioskowała o koncesję w ogólnopolskim multipleksie DAB+ stacji Mixradio. Wcześniej firma kupiła nowy budynek, gdzie miało powstać studio radiowe. Ostatecznie koncesji na emisję cyfrową nie otrzymała, bo konkurs dotyczący DAB+ KRRiT zawiesiła do czasu wyłonienia operatora multipleksu. Urząd Komunikacji Elektronicznej do tej pory tego nie uczynił.

W marcu informowaliśmy, że spółka MWE Radio ubiega się o koncesje dla stacji Radio Wibracje FM Łódź i Radio Serce FM Częstochowa. Konkursy nadal nie zostały rozstrzygnięte. - Nasze wcześniejsze wnioski, jak ten dotyczący multipleksu DAB+ i Serce FM, pokazują, że jesteśmy gotowi działać na rynku radiowym i zrobimy wszystko, by kontynuować te wysiłki. Wierzymy, że z naszym doświadczeniem i determinacją możemy stworzyć coś naprawdę wartościowego dla lokalnych społeczności - dodaje Warda.
17 kanałów Grupy MWE Networks

Łącznie w skład Grupy MWE Networks wchodzi 17 kanałów telewizyjnych. Są  to: Antena HD, TVC, Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold, Ultra TV 4K, Adventure, Top Kids, Junior Music, Home TV, Filmax, Xtreme TV, Golf Zone, Pogoda24.TV, Junior Channel, TVC Super oraz Szlagier TV. Największym zasięgiem może poszczycić się Antena HD. Stacja wchodzi w skład ogólnopolskiego MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej. Spółki Grupy MWE Networks są też operatorami multipleksów lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej: MUX-L1 (Jelenia Góra), MUX-L3 (Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki), MUX-L4 (Wrocław, Świnica).

W 2023 i 2024 roku Grupa MWE Networks wzięła udział w dwóch konkursach dotyczących miejsc na ogólnopolskich multipleksach. Latem ub.r. w przypadku MUX-1 zgłosiła kanały: edukacyjno-dokumentalno-rozrywkowy Nasza Opoka TV, edukacyjno-rozrywkowo-filmowy Rodzina TVC, edukacyjno-rozrywkowo-filmowy z elementami interaktywnymi Dzisiaj TV, a także dziecięcy Edu Junior TV.  Ostatecznie KRRiT przyznała koncesję kanałowi W24 Telewizji Polsat, który później zmienił nazwę na Wydarzenia 24.

W tegorocznym konkursie dotyczącym MUX-8 należąca do Grupy MWE Networks firma Polskie Wolne Media zaproponowała kanał Polska24, który miał walczyć z dezinformacją. Ostatecznie KRRiT przyznała koncesje kanałom Republice i wPolsce24. Nadawca odwołał się do sądu, zarzucając regulatorowi m.in. brak bezstronności. 

Dołącz do dyskusji: Polski nadawca telewizyjny chce koncesji radiowych. „To również misja”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Już widzę te koncesje jak polecą do MWE... za odwołanie się do Sądu w sprawie MUX 8 KRRiT wam nie odpuści. I z resztą bardzo dobrze.
13 0
odpowiedź
User
:)
Jak dla MWE wygląda "coś wartościowego dla lokalnej społeczności", pokazali już w przypadku TVC (kiedyś NTL Radomsko). Lokalna redakcja dawno rozmontowana. W zamian: trochę materiałów zewnętrznego producenta, granych w pętli. Start emisji: 6:00, koniec - jeszcze w porze śniadaniowej. ;)
9 0
odpowiedź
User
Jeszcze czego
A oni wiedzą, że w radiu ciężko emitować powtórki i telezakupy?
10 0
odpowiedź