Grzegorz Wysocki żegna się z „Gazetą Wyborczą”
Po czterech latach pracy z „Gazety Wyborczej” (Agora) odszedł dziennikarz Grzegorz Wysocki. - Moje rozstanie z „GW” nie ma związku z nadchodzącymi zwolnieniami grupowymi - zaznacza.
- Duży wywiad z Klaudią Jachirą był moim ostatnim na łamach (nie dziwi więc, że posłanka w połowie rozmowy zaczyna płakać). Moje rozstanie z „GW” nie ma związku z nadchodzącymi zwolnieniami grupowymi, o których od pewnego czasu możecie przeczytać w branżowych mediach, bo do podpisania porozumienia stron doszło kilka miesięcy temu - poinformował Grzegorz Wysocki na swoim profilu facebookowym.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu
Wysocki przygotowywał do „Gazety Wyborczej” przede wszystkim wywiady z politykami, artystami, naukowcami i menedżerami kultury.
- Oprócz rozmów napisałem przez te cztery lata dla „Gazety Wyborczej” jeszcze trochę innych, mniejszych i większych tekstów: artykułów, szkiców, felietonów, polemik, recenzji książkowych, a nawet kilka relacji z podróży (Czarnogóra, Licheń z Rafałem Wosiem i Patrykiem Stanikiem, Sycylia), wypisy z listów czytelniczek do „Przyjaciółki” za Gierka czy tekst brutalnie łamiący ciszę wyborczą - wyliczył.
- Był też cykl felietonów/przeglądów (głównie prawej i sprawiedliwej) prasy pt. Wszystkie Strony. Był dziennik zarazy pisany od dnia, w którym ogłoszono pierwszego polskiego zakażonego. Był esej pod bluźnierczym, więc zmienionym przez redakcję tytułem „Hołownia, lewica, dialog”. Był szkic o umieraniu i śmierci na motywach z Eliasa Canettiego. Był nawet ogromny wybór haseł z protestów Strajku Kobiet czy bezlitosne wyliczenie wszystkich powodów, dla których Trzaskowski przegrał wybory. No, sporo tego było. Wbrew niektórym złym i umniejszającym językom w mojej byłej już redakcji - dodał.
Wcześniej Grzegorz Wysocki przez siedem lat pracował Wirtualnej Polsce. Kolejno był tam m.in. wydawcą strony głównej WP.pl, szefem WP Książki oraz redaktorem naczelnym WP Opinie.
W październiku br. platforma Wyborcza.pl zanotowała 7,34 mln użytkowników, 24,61 proc. zasięgu oraz 14 minut i 9 sekund przeciętnego czasu korzystania (według badania Mediapanel). Od prawie dziewięciu lat obowiązuje na niej płatny, subskrypcyjny model dostępu do treści. Na koniec czerwca br. z oferty korzystało 296 tys. użytkowników, o 15 proc. więcej niż rok wcześniej.
Natomiast średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” w trzecim kwartale br. wynosiła 45 757 egz., z czego 44 385 egz. wersji drukowanej i 1 373 egz. e-wydania (dane Polskich Badań Czytelnictwa).
Dołącz do dyskusji: Grzegorz Wysocki żegna się z „Gazetą Wyborczą”