SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marcowe nowości Netflixa: „Ozark”, „Szkoła dla elity” i „Śledztwo Spensera”

W marcu Netflix proponuje kilkanaście nowych sezonów seriali, nowe filmy i dokumenty. Wraca „Zadzwoń do Saula” i „Ozark”, będzie można też obejrzeć „Spider-Man 2” i „Platforma”. Z dokumentów – „Obóz godności. Rewolucja w życiu niepełnosprawnych”.

6 marca zadebiutuje na platformie drugi sezon serialu „Paradise PD”. Opowieść koncentruje się na tym, jak przebiegły szef gangu zacieśnia uścisk wokół Paradise, a ekipa zmaga się z zaciekłymi konfliktami, brudnymi interesami, dziwnymi fetyszami i zagrożeniem nuklearnym.

 

Seriale: „Ozark” i „Zadzwoń do Saula”

Trzeci sezon „On My Block” zobaczymy na Netfliksie 11 marca. To komediowy serial o grupie przyjaciół, zmagających się z wyzwaniami dorastania w owianej złą sławą części Los Angeles. A dwa dni później – 13 marca – debiutuje trzeci sezon hiszpańskiego serialu „Szkoła dla elity”, opowiadającego o uczniach prowadzących śledztwa na własną rękę. Twórcami są Carlos Montero i Darío Madrona.

 

„Unorthodox” to kolejny oryginalny serial, który pojawi się na platformie 26 marca. Akcja zawiązuje się, gdy młoda kobieta ucieka z Brooklynu do Berlina przed zaaranżowanym małżeństwem. Jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Jedną z bardziej wyczekiwanych kontynuacji serialowych będzie „Ozark” – trzeci  sezon nagrodzonego Emmy serialu o rodzinie, która uciekła do Missouri, aby prać pieniądze dla kartelu. Premiera – 27 marca.

Równie oczekiwane będą nowe odcinki produkcji „Zadzwoń do Saula”, które mają pojawić się także w marcu na Netfliksie. Ten prequel opowiada historię transformacji Jimmy’ego McGilla w nieodróżniającego dobra od zła Saula Goodmana, prawnika znanego z „Breaking Bad”. Piąty sezon – już wkrótce.

 

Filmy: „Platforma” i „Śledztwo Spensera”

6 marca widzowie będą mogli obejrzeć – na Netfliksie i w wybranych kinach też - film fabularny „Śledztwo Spensera”. To opowieść o odwadze i bezkompromisowej walce, ekranizacja popularnych książek z Markiem Wahlbergiem w roli głównej. Spenser zajmuje się sprawą nietypowego morderstwa, która wciąga go do bostońskiego półświatka.

 

Natomiast 20 marca - premiera filmu „Platforma”. W więzieniu, gdzie osadzeni na wyższych piętrach jedzą lepiej niż skazani pod nimi, jeden mężczyzna zaczyna walczyć o sprawiedliwość. Co z tego wyniknie?

25 marca Netflix zaprezentuje dwie kolejne premiery filmowe: będą to produkcje „Były lokator” i „Curtiz – Węgier, który wstrząsnął Hollywood”. Pierwszy z filmów opowiada o tym, co się dzieje, gdy bezrobotny specjalista odkrywa, że wciąż ma klucze do mieszkania, które musiał sprzedać. Najpierw popada w obsesję na punkcie odzyskania życia, które kiedyś było jego a później sprawy wymykają się spod kontroli. Drugi film opowiada o tym, jak ambitny i arogancki reżyser Michael Curtiz musi poradzić sobie z polityką wytwórni i rodzinnym dramatem podczas produkcji filmu „Casablanca” w roku 1942.

25 marca zadebiutuje dokument „Obóz godności: rewolucja w życiu niepełnoprawnych”. Historia o tym, jak na letnim obozie dla niepełnosprawnych nastolatków tuż obok Woodstock powstał ruch rewolucyjny, który na zawsze zmienił amerykańską rzeczywistość.

Co proponuje Netflix na marzec 2020 - nowe filmy i seriale

1 marca:
 „Nausicaä z Doliny Wiatru”
„Striptiz”
„Księżniczka Mononoke”
„Dzikie żądze”
„Rodzinka Yamadów”
„Spirit Away: W krainie Bogów”
„Narzeczona dla kota”
„Spider-Man 2”
„Nieproszeni goście”
„Tajemniczy świat Arrietty”
„Kowboje i obcy”
„Księżniczka Kaguya”
„Tammy”
„Area 51”
„7 uczuć”
„JoJo’s Bizarre Adventure”
„Kot-o-ciaki”

5 marca:
„Castlevania”

6 marca:
„The Protector”
„Paradise PD”
„Spenser Confidential”

13 marca:
„Kingdom”
„Szkoła dla elity” (sezon 3)
„Zaginione dziewczyny”

27 marca:
„Ozark”

Ponad 17,3 mld na oryginalne treści

W czwartym kwartale ub.r. liczba subskrybentów Netflixa wzrosła o 8,76 mln do 167,09 mln. Platforma zanotowała 5,47 mld dolarów wpływów i 587 mln dolarów zysku netto. W USA pozyskała jedynie 420 tys. nowych klientów (wobec 1,53 mln rok wcześniej), co uzasadnia rosnącą konkurencją. Podkreśla też, że „Wiedźmin” okazał się najpopularniejszym z pierwszych sezonów jej seriali.

W 2019 roku Netflix wydał na zawartość programową rekordową kwotę 15 mld dolarów - wynika z danych firmy analitycznej BMO Capital Markets. Według prognoz ekspertów serwis nie zamierza ograniczać się w przyszłości w inwestowaniu w treści. W 2020 roku może to być kwota 17,3 mld, zaś w 2028 - 26 mld dolarów.

Platforma nie ujawnia, ilu płacących użytkowników ma w Polsce. Z szacunków Amper Analysis wynika, że może ich być 800 tys. Według badania Gemius/PBI w grudniu ub.r. Netflix miał w Polsce 5,3 mln realnych użytkowników i odnotował 77 mln odsłon.

Dołącz do dyskusji: Marcowe nowości Netflixa: „Ozark”, „Szkoła dla elity” i „Śledztwo Spensera”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl