SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy uważają zmiany za potrzebę, a nie przymus, najczęściej robią je dla zdrowia

Pojęcie zmiany dobrze się kojarzy: to dla 92 proc. Polaków potrzeba, nie zaś przymus. Najczęściej dokonują zmian na rzecz zdrowia (75 proc.), uczą się obsługi nowych urządzeń czy aplikacji (69 proc.), zmieniają przyzwyczajenia (67 proc.) - wynika z sondażu Millward Brown.

Wprowadzanie zmian na co dzień, w swoim życiu deklaruje niespełna połowa ankietowanych Polaków. Wolą wykorzystywać nowe sposoby wykonywania czynności, niż trwać przy utartych schematach.

Najczęściej dokonują zmian na rzecz zdrowia (wykonują badania profilaktyczne, przechodzą na nową dietę) - co deklaruje 3 na 4 respondentów. Kolejne zmiany, wprowadzane w życiu, to obsługa nowych urządzeń czy aplikacji (69 proc.) oraz zmiana przyzwyczajeń - sposobów wykonywania codziennych czynności czy spędzania wolnego czasu (67 proc.).

Najrzadziej dokonywane są zmiany w kierunku poprawy warunków mieszkaniowych oraz sytuacji zawodowej (zmiana pracy, podniesienie kwalifikacji). W odniesieniu do tych obszarów obserwuje się największą dysproporcję pomiędzy deklarowaną wagą tego rodzaju zmian w życiu a ich realizacją w praktyce.

Swoje życie najczęściej zmieniają dobrze wykształceni mężczyźni w średnim wieku (35-55 lat). Z kolei najbardziej innowacyjne są osoby z wyższym wykształceniem: to one najczęściej poszukują nietypowych rozwiązań.
 
Badacze analizowali również podejście Polaków do uczenia się i nauki. 85 proc. respondentów przyznaje, że to ważne, by przez całe życie uczyć się czegoś nowego, a dla 65 proc. nauka to wybór, nie konieczność.

Polacy lubią się uczyć: dla blisko 90 proc. to ogromna satysfakcja i duża wartość - nawet wówczas, gdy nie przynosi im to wymiernych korzyści (73 proc.). Jednak pożytki te świetnie dostrzegają – np. deklarując, że zdobycze nauki czynią ich pracę bardziej efektywną (85 proc.).

W badaniu opinii społecznej Barometr Bayer analizowano stosunek Polaków do zmiany codziennych przyzwyczajeń, działań prozdrowotnych, warunków życiowych, rozwoju intelektualno-zawodowego, nauki obsługi nowych urządzeń. Jest to ogólnopolskie badanie zrealizowane na zlecenie firmy Bayer przez Millward Brown, w maju br. na próbie 900 respondentów w wieku 18-55 lat, metodą CAWI.

Dołącz do dyskusji: Polacy uważają zmiany za potrzebę, a nie przymus, najczęściej robią je dla zdrowia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl