SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ośmiu gigantów telewizyjnej rozrywki. Pracują w największych telewizjach od dekad

Telewizyjna rozrywka to w Polsce głównie domena mężczyzn. To oni najczęściej prowadzą wielkie muzyczne widowiska, autorskie talk-show czy popularne teleturnieje. Na polskim rynku jest kilku prezenterów rozrywki, którzy pojawiają się w telewizji od ponad albo niemal dwóch dekad.

Krzysztof Ibisz w spocie Polsatu Krzysztof Ibisz w spocie Polsatu

Prowadzących rozrywkowe formaty od bardzo wielu lat znajdziemy w każdej z dużych stacji: zarówno w Telewizji Polskiej, jak i w TVN czy w Polsacie. Niektórzy z nich pracowali w dwóch, a nawet trzech z tych telewizji.


Krzysztof Ibisz

Krzysztof Ibisz, fot. Polsat

Krzysztof Ibisz jest symbolem prowadzącego telewizyjnej rozrywki. Karierę zaczynał w TVP1, gdzie był m.in. prezenterem oprawy, prowadził "Czar par" czy festiwale. Potem przez kilka lat pracował w TVN, prowadząc m.in. teleturnieje „Wszystko albo nic” czy "Gorączka złota".

Od 23 lat związany jest z Polsatem, na antenie stacji prowadził tak ważne formaty jak „Bar”, „Dwa światy”, „Awantura o kasę”, „Życiowa szansa”, „Rosyjska ruletka” czy wreszcie „Ja oni śpiewają”, będący odpowiedzą Polsatu na „Taniec z Gwiazdami” TVN. Tego ostatniego formatu też w końcu został gospodarzem jak tylko w 2014 r. „Taniec” trafił do ramówki Polsatu.  

Był współgospodarzem licznych koncertów, festiwali i imprez sylwestrowych Polsatu. Ibisz sprawdza się nie tylko w dużej rozrywce, ale też w rozmowach w studiu. Jeszcze będąc w TVN dostał własny talk-show „Ibisekcja. W Polsacie w latach 2012-2013 wraz z byłą żoną Anną Zejdler-Ibisz prowadził poranne „Studio Weekend”. Od kilku lat jego autorski talk-show „Demakijaż” znaleźć można na antenie Polsat Cafe.

Tomasz Kammel

Tomasz Kammel, fot. AKPA

Tomasz Kammel pracuje w Telewizji Polskiej od 1997 r. z jedną przerwą w 2007 r., gdy TVP zdecydowała się z nim pożegnać po tym jak wziął udział w „Tańcu z Gwiazdami” TVN. Na Woronicza wrócił bardzo szybko, bo po kilku miesiącach.

To Kammel w 1998 r. zastąpił Jacka Kawalca w kultowej „Randce w ciemno”, którą prowadził do 2005 r. Przez wiele lat był prezenterem oprawy TVP1, prowadził też różne koncerty, festiwale i wydarzenia pokazywane przez Telewizją Polską, a nawet „Teleexpress”.

Od lat Tomasz Kammel współprowadzi „Pytanie na śniadanie”. Od 2013 r. jest też współgospodarzem nadawanego w TVP2 „The Voice of Poland”, potem pojawił się też w innych odsłonach formatu jak „The Voice Kids” i „The Voice Senior”. Wiosną TVP1 poprowadzi nowy teleturniej „Wiesz czy nie wiesz”, który będzie nadawany w niedzielne wieczory.

Maciej Kurzajewski

Maciej Kurzajewski, fot. AKPA Press Polska

Maciej Kurzajewski karierę telewizyjną zaczął od bycia dziennikarzem sportowym.  W 1993 r. wygrał konkurs na dziennikarza i prezentera w redakcji sportowej TVP. Potem współtworzył dział sportowy w TVN. W 2001 wrócił do telewizji publicznej i w TVP1 prowadził „Sportowy Express” i był gospodarzem „Sportu” po „Wiadomościach”. Potem został też prezenterem oprawy, współprowadził  „Kawę czy herbatę?”, "Pytanie na śniadanie" czy magazyn „Świat się kręci”.

Jego kariera w rozrywce zaczęła się w 2007 br., gdy wraz Tatianą Okupnik zaczął prowadzić w TVP2 program „Gwiazdy tańczą na lodzie”, będący odpowiedzią Dwójki na „Taniec z Gwiazdami” TVN. Potem był gospodarzem rozrywkowego teleturnieju „Kocham Cię, Polsko!”. W ostatnich latach był gospodarzem reaktywowanego „Czaru par” czy ostatniej edycji teleturnieju „The Wall. Wygraj marzenia”. Od 2020 r. znów współprowadzi „Pytanie na śniadanie”, tym razem w parze z Katarzyną Cichopek. O parze było głośno, gdy w ubiegłym roku ujawnili, że są prywatnie w związku.

Marcin Prokop

Marcin Prokop zaczynał telewizyjną karierę w 2001 roku w MTV Polska, prowadząc tam „Polską Listę” i „Select”. W 2004 r. został jurorem „Idola” w Polsacie, a następnie przez kilka lat pracował w TVP2. Tam miał autorski talk-show „Prokop i panny”, ale co ważne z Dorotą Wellman zaczął prowadzić poranne „Pytanie na śniadanie”. To właśnie dzięki temu oboje dostali propozycję przejścia do TVN, z której skorzystali. I tak od 16 lat prowadzą razem „Dzień dobry TVN”, będąc ulubioną parą widzów śniadaniówki. Potem oboje poprowadzili też program „Clever - widzisz i wiesz”.

Prokop od 2008 r. jest współgospodarzem „Mam talent!” - przez pierwsze 12. edycji z Szymonem Hołownią, a od 13. z Michałem Kempą. Prowadził też w TVN „Milion w minutę”, a w ostatnich latach prowadzi „Lego Masters”, zaś dla Travel Channel przemierzał USA w cyklu "Niezwykłe Stany Prokopa". Jest też gospodarzem koncertów czy innych wydarzeń organizowanych przez TVN. Regularnie prowadził jej konferencje programowe.

Maciej Rock

Maciej Rock 2002 r. zaczął pracę w Polsacie, a jego kariera wiązała się od początku z prowadzeniem programów muzycznych. Był gospodarzem „Idola”, „Przebojowych dzieci” i „Fabryki gwiazd”, a w końcu 11. edycji „Tylko muzyki. Must Be The Music”. Pracował też w TV4, gdzie prowadził m.in. talk-show „Big Brother 4.1”.

Rock ma na koncie też prowadzenie licznych koncertów, sylwestrów i festiwali Polsatu. Sprawdzał też w innych formach telewizyjnych - w Polsacie Play współprowadził magazyn motoryzacyjny „Autonomia”, a w Polsat Cafe - „Dzieciaki nie płaczą”.

Przez ostatnie lata nie pojawiał się na antenach Polsatu. Teraz wrócił, bo został współprowadzącym 18. edycji show „Twoja twarz brzmi znajomego”, w którym zastąpił Piotra Gąsowskiego.

Hubert Urbański

Hubert Urbański, fot. TVN

Hubert Urbański w latach 90. prowadził w Polsacie teleturniej„Piramida”. Jednak jego życie zawodowe związane jest z innym teleturniejem - „Milionerami” , który zaczął prowadzić w TVN w 1999 r. Program zniknął z anteny w 2003.r, by wrócić w 2008 r. Potem znów zniknął po dwóch latach. Ponownie nadawany jest w TVN od 2017 r. Teleturniej cały czas prowadzi Urbański.  

Prezenter w TVN prowadził jeszcze m.in. takie programy jak „Jestem jaki jestem”, „Wyprawę Robinson” czy pierwsze edycja „Tańca z gwiazdami”. Ze stacją pożegnał się w 2011 r., gdy przeszedł do TVP2. Była tam gospodarzem wielkich rozrywkowych show - „The Voice of Poland” oraz „Bitwy na głosy”. Urbański w TVN pojawił się też w roli uczestnik programu „Agent - Gwiazdy”.

Karol Strasburger

Karol Strasburger jest aktorem, który zadebiutował w latach 70. w serialu „Kolumbowie”. Zagrał też m.in. w serialu „Polskie drogi”. Karierę telewizyjną zaczął w 1994 r., gdy poprowadził pierwszy odcinek teleturniej „Familiada”, nadawanego w TVP2 na licencji „Family Feud”. I prowadzi ten program nieprzerwanie do dziś.

Znany jest z zaczynania odcinków od żartów, które jednych śmieszą, a inni uważają je za słabe. W 2018 pojawił się na konkurencyjnej antenie, wziął bowiem udział w programie Polsatu „Lepiej późno niż wcale", w którym czwórka celebrytów udała się w podróż do Azji

Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki, fot. TVN

Kuba Wojewódzki uważany jest za jedną z najbardziej ekscentrycznych postaci show-biznesu i jednego z największych polskich skandalistów.

Karierę zaczynał w prasie, potem pracował w radiu. W latach 90. trafił do TVP, a potem do Polsatu. Tam prowadził "Halo! gramy", ale zwrot w jego karierze nastąpił w 2001 r., gdy został jurorem w programie Polsatu „Idol”. To on wykreował postać jurora w programach typu talent show. Dzięki swoje charyzmie szybko zaczął prowadzić autorski talk-show „Kuba Wojewódzki”. W 2016 r. dziennikarz przeniósł się z programem do TVN, gdzie talk-show nadawany jest do dziś. Wojewódzki został ochrzczonym nawet mianem „króla TVN”.

Do Wojewódzkiego w ciągu lat przyszły setki gości Politycy, muzycy, aktorzy, sportowcy, bohaterowie reality show. A ostatnio także twórcy internetowi.

Jak na zawodowego jurora przystało, Wojewódzki zasiadał też w panelach jurorskich kolejnych talent show:  „Mam talent!”, „X Factor”, a w 2022 r. także „Mask Singer", gdzie jurorzy pełnili role detektywów. Poza telewizją przez lata rozwijał też karierę radiową (prowadził programy m.in. w Esce Rock), a obecnie współprowadzi podcast w Onecie.

- Kuba to jest fenomen. Facet się starzeje, natomiast coraz więcej młodych ludzi go poważa, nawet uważa za kumpla. Powinien być dziadersem, a jest dla młodych ludzi partnerem – oceniał w rozmowie z Wirtualnemedia.pl prof. Wiesław Godzic.

Dołącz do dyskusji: Ośmiu gigantów telewizyjnej rozrywki. Pracują w największych telewizjach od dekad

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Eroll
Kammel pracowal tez w Polsacie, a Kuba jest w tvn od 2006 r.
0 0
odpowiedź
User
Klienci zakupili
Prokop, Kammel - ok. Reszta - burta!
0 0
odpowiedź
User
Green
Ktoś to czytał przed publikacją? Liczba błędów stylistycznych powala.
0 0
odpowiedź