SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejny satelita Eutelsat na orbicie na początku listopada

SpaceX na początku listopada planuje wystrzelenie w kosmos satelity Eutelsat Hot Bird 13G z kosmodromu na przylądku Canaveral w USA.

(screen: YouTube/Eutelsat SA) (screen: YouTube/Eutelsat SA)

SpaceX w połowie października wyniósł na orbitę satelitę Eutelsat Hot Bird 13F. Teraz w przestrzeni kosmicznej ma znaleźć się kolejny tego typu obiekt – Eutelsat Hot Bird 13G. Dwugodzinne okno startowe dla rakiety nośnej Falcon 9 zostanie otwarte 2 listopada o 23.25 lokalnego czasu (będzie to 3 listopada, godz. 4.25 czasu polskiego).

Satelity Hot Bird dostarczają 1 tys. kanałów telewizyjnych do ponad 160 mln gospodarstw w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Jak podkreśla Eutelsat, "pokrycie wysokiej mocy satelitów HOTBIRD na pozycji 13° East, czyni z nich jeden z największych systemów nadawczych w regionie EMEA". Pozycja HOTBIRD obejmuje 10 platform DTH, osiągając niemal stuprocentową penetrację rynku usług kablowych i IPTV w regionie.

Z pozycji 13° East nadawanych jest ponad 600 kanałów pay TV, 300 kanałów FTA, 450 kanałów HDTV i 14 kanałów UHD. Poza telewizyjnymi usługami nadawczymi, system zapewnia ponad 500 stacji radiowych i inne usługi multimedialne.

Za budowę satelitów odpowiadała firma Airbus Defence and Space. SpaceX (Space Exploration Technologies Corporation) to przedsiębiorstwo założone w 2002 roku przez Elona Muska.

Niedawno na orbitę wyniesiono także satelitę komunikacyjnego Eutelsat Konnect VHTS.

Dołącz do dyskusji: Kolejny satelita Eutelsat na orbicie na początku listopada

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
Jestem zwykłym widzem, nie znam się na sprawach technicznych. Dlatego proszę o wytłumaczenie dlaczego na satelicie mieści się tylko 1000 kanałów. To z mojego punktu widzenia jest mało, co powoduje wysoką cenę za umieszczenie telewizji na orbicie. W czym jest rzecz. Poproszę o konstruktywne wytłumaczenie laikowi.
0 0
odpowiedź