SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmiany w telewizji narodowców. Nowa ramówka i studio

Z początkiem września Telewizja Media Narodowe wprowadzi nową ramówkę i przeniesie się do nowego studia. - Wymogi ekonomiczne przesądziły o konieczności racjonalizacji działalności TVMN i oparciu jej programu o wykonywane zdalnie programy dotychczasowych publicystów - tłumaczy szef stacji Piotr Barełkowski.

Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Media Narodowe (fot. TVMN) Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Media Narodowe (fot. TVMN)

Od 2 września w ramówce Telewizji Media Narodowe (TVMN) będą emitowane codziennie cztery godziny premierowej publicystyki, w podziale na trzy pasma: od godz. 8:30 do 15:00, od 16.00 do 20:00 oraz od 21.00 do 1.00.

- Wizja nowoczesnej telewizji opartej o media społecznościowe (YouTube, Twitter i Facebook) a także wymogi ekonomiczne przesądziły o konieczności racjonalizacji działalności TVMN i oparciu jej programu o wykonywane zdalnie programy dotychczasowych publicystów, w tym związanych z tygodnikiem „Do Rzeczy” oraz NCzas.com - wyjaśnia w komunikacie Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Media Narodowe.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na początku sierpnia Telewizja Media Narodowe zawiesiła działalność swojego portalu internetowego TVMN.pl, uruchomionego wiosną ub.r. Tłumaczono to pogorszeniem się sytuacji finansowej nadawcy. - Nie było zwolnień, choć z paroma osobami zakończyliśmy współpracę - mówił Piotr Barełkowski portalowi Wirtualnemedia.pl.

Telewizji Media Narodowe z nowego studia

Teraz stacja przenosi się do nowego studia, na Osiedlu Piastowskim 64 w Poznaniu. Pojawi się tam nowa scenografia. - Równocześnie wzmocniona została bieżącą publicystyka prowadzona przez zespół pod kierownictwem Romana Wawrzyniaka i Piotra Barełkowskiego ze studia w Poznaniu, które będzie nowym centrum redakcyjnym i nadawczym stacji - zapowiada szef TVMN.

Na antenie będą też pojawiać się filmy dokumentalne i reportaże - zarówno realizowane dla stacji, jak też pozyskane w ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. - Hitem wrześniowym będą „Lekcje bez cenzury”, czyli program dla młodzieży, będący patriotyczną erratą do programu nauczania po cięciach dokonanych przez ministerstwo - podkreśla Barełkowski.

Na antenie TVMN pozostaną transmisje modlitw z Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny  w Niepokalanowie: Różaniec Misyjny o godz. 8:00, Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15:00 i Msza Święta o 18:00.

Telewizja Media Narodowe podkreśla, że obecnie jest dostępna w 40 sieciach kablowych (od niedawna w sieci Avios), których łączny zasięg to 200 tys. gospodarstw domowych.

Telewizji Media Narodowe zniknęła z multipleksów lokalnych

Na początku sierpnia Telewizja Media Narodowe zakończyła emisję za pośrednictwem multipleksów lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej w Jeleniej Górze (MUX-L1), Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim (MUX-L3) i we Wrocławiu i Świdnicy (MUX-L4).

- Z powodów ekonomicznych wypowiedzieliśmy umowę z MWE, będąc pod presją polityczną nie byliśmy w stanie opłacać kosztów emisji naziemnej z wpłat widzów. Będziemy kompensować braki w zasięgu umowami z operatorami kablowymi, walcząc o realizację naszej patriotycznej misji. Tamta umowa niewiele nam dawała przy olbrzymim koszcie, liczymy na MUX BCAST w Warszawie i Gdańsku oraz rozwój Smart TV - tłumaczył wówczas Barełkowski.

Sęk w tym, że pozwolenie na działalność multipleksu eksperymentalnego w Gdańsku i Warszawie wygaśnie pod koniec września. Urząd Komunikacji Elektronicznej zapowiedział, że nie będzie wydawał nowych zgód na emisje testowe w DVB-T2, bo to powszechnie obowiązujący standard. TVMN zostanie więc emisja za pośrednictwem mniejszych sieci kablowych, własnej strony i aplikacji na Smart TV.

Robert Bąkiewicz wśród założycieli TVMN

TVMN rozpoczęła nadawanie wiosną 2023 roku. Pomysłodawcą i pierwszym prezesem kanału był Robert Bąkiewicz, wieloletni prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W ostatnich latach skonfliktował on się ze środowiskiem Konfederacji. W pierwszej siedzibie stacji doszło nawet do awantury i wyłamania szafy pancernej. Bąkiewicz bezskutecznie startował do Sejmu z radomskich list Prawa i Sprawiedliwości, po tym jak zapisał się do Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry.

Obecnie kojarzona z Bąkiewiczem fundacja Pod Wierzbami ma poniżej 25 proc. udziałów w stacji. Po krytyce środowiska Konfederacji stacja TVMN zmieniła logo, które nie nawiązuje już do popularnego kiedyś kanału YouTube Media Narodowe, usuniętego z platformy (miał 250 tys. subskrybentów). Barełkowski zapewnia, że stacja nie chce być kojarzona z żadną partią, ale promować konserwatywne wartości.

W listopadzie ub.r. Bąkiewicz został prawomocnie skazany na rok prac społecznych i 10 tys. nawiązki dla poszkodowanej kobiety, aktywistki poturbowanej podczas protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Niedawno listem gończym był poszukiwany właściciel 20 proc. udziałów w stacji były senator PiS Waldemar Bonkowski. Nie zgłosił się do odbycia kary trzech miesięcy więzienia za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Na początku lipca został zatrzymany przez policję. 

Dołącz do dyskusji: Zmiany w telewizji narodowców. Nowa ramówka i studio

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
yyyy
naziści i faszyści
25 30
odpowiedź
User
yyyy
naziści i faszyści
22 30
odpowiedź
User
Tytus Ebanowicz
Brawo TVMN!
28 27
odpowiedź