SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Złote Krople” - polska baśń animowana w gwiazdorskiej obsadzie

Cezary Pazura, Andrzej Grabowski, Maciej Stuhr, Jerzy Kryszak, Robert Gonera, Marzena Sztuka, Dariusz Gnatowski oraz Tomasz Kot – to tylko niektóre nazwiska, biorące udział w nowej polskiej produkcji animowanej p.t. "Złote Krople".

Współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej projekt realizuje ATM Grupa SA wraz ze studiem Virtual Magic – specjalizującym się w technologii 3D oraz filmowych efektach specjalnych. Premiera kinowa planowana jest na 2012 rok.

Bliska duchowi Disneya fabuła przedstawia historię rodzeństwa, które w poszukiwaniu tytułowych „Złotych Kropli” wyrusza do równoległej, średniowiecznej krainy. Zadanie, jakie stoi przed bohaterami wymaga od nich odpowiedzialności i wytrwałości. Przyjdzie im między innymi spotkać się z czarownicą, stawić czoła szalonemu królowi, czy pokonać złych piratów – a wszystko to po, aby uratować chorą mamę. Podstawowym warunkiem osiągnięcia celu, jest to, że nikomu nie mogą zrobić krzywdy. "Złote Krople" to film bez przemocy, bazujący na wartkiej akcji i pozytywnych emocjach. Produkcja utrzymana w baśniowym klimacie stanowi połączenie realizmu i magii w wyrównanych proporcjach.

„Rzadko istnieje możliwość przedstawienia historii w tak barwny sposób” – zauważa Marcin Męczkowski, reżyser filmu. „Złote Krople” to projekt realizowany z dużym rozmachem, a dzięki gwiazdorskiej obsadzie i błyskotliwie zagranym dialogom, film ma szansę trafić nie tylko do młodych widzów, ale także do ich rodziców” – dodaje Marcin Męczkowski.

W warstwie graficznej "Złote Krople" prezentują mieszankę techniki 2D i 3D, polegającą na zestawieniu tradycyjnej animacji postaci z niezwykle realistycznym tłem. Takie rozwiązanie daje innowacyjny efekt, zaskakując szczególnie widowiskowym połączeniem wizualnej klasyki i nowoczesności. „Stylistyka ta wychodzi naprzeciw światowym trendom powrotu do typowej, rysunkowej kreacji postaci" – mówi Daniel Zduńczyk, reżyser i supervisor animacji ze Studia Virtual Magic. „W tworzeniu animacji bohaterów drugo- i trzecioplanowych pomocna będzie komputerowa technologia "motion capture", zazwyczaj używana wyłącznie do kreacji postaci realistycznych” – uzupełnia Daniel Zduńczyk.

Trójwymiarowa scenografia oraz połączenie jej z klasyczną animacją 3D zostaną wykonane w studio Virtual Magic. Realizację filmu rozpoczęto od nagrania tzw. "presynchronów", czyli ścieżki dialogowej, która stanowi podstawowy budulec w procesie tworzenia postaci. Dzięki takiemu zabiegowi – o rzeczywistym charakterze bohaterów decyduje aktor i jego interpretacja – dopiero później animatorzy i graficy dostosowują się do ich artystycznej wizji.

Za wygląd oraz choreografię ruchu bohaterów odpowiada znany polski rysownik i animator, absolwent amerykańskiej szkoły studia „Hanna-Barbera” – Artur Mąka. Muzykę skomponuje Sławomir Ruczkowski – autor wielu pełnometrażowych i serialowych kompozycji filmowych.

Główne role w filmie: Cezary Pazura, Andrzej Grabowski, Maciej Stuhr, Jerzy Kryszak, Tomasz Kot, Dariusz Gnatowski, Marzena Sztuka, Jarosław Boberek, Robert Gonera, Paweł Orleański, Andrzej Olejnik, Krzysztof Grębski, Marzena Szołtysik, Iwona Bażańska, Aldona Struzik i inni. Głównym bohaterom – rodzeństwu Adasia i Anetki głosów użyczyli Benjamin Lewandowski oraz Aleksandra Kowalicka.

Dołącz do dyskusji: „Złote Krople” - polska baśń animowana w gwiazdorskiej obsadzie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dominik
Czy ja wiem czy takiej nowej? Produkcja zaczęła się już w 2000 roku, tylko później przerwali prace, odkładali projekt, a teraz dzięki wsparciu PISF-u mogą go dokończyć. Problem w tym, że o ile w 2001 roku ten film byłby przełomem to teraz on będzie starociem i pewnie wypali tak jak "Gwiazda Kopernika". Ale cóż życzę powodzenia :)
0 0
odpowiedź
User
Marysia
Wielkie słowa, piękne opisy. Rzeczywistość zweryfikuje, w polszczyźnie lubi się wyolbrzymiać a rzeczywistość swoją drogą. Moim zdaniem ... a kogo to obchodzi. Jedno co chce powiedzieć to to, że w Polsce bez znajomości, układzików nie przeżyjesz. A to pseudo superprodukcja to jeden wielki układzik drodzy Państwo. Zapamiętajcie te piękne opisy z dużymi niepodkreśleniami jak super, mega, jedyna itp. Potem jak pseudo dzieło wyjdzie, to razem rozliczymy : ) pseudo twórców samo łuków.
0 0
odpowiedź