W środę, 16 marca br., odbędzie się finał konkursu RINA-KORAB na najlepsze prace magisterskie zrealizowane na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej w roku 2015. Będzie mu towarzyszył wykład z cyklu Akademia Przemysłów Morskich. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.15, w Audytorium Sipowicza, w budynku WOiO. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy.
RINA-KORAB to konkurs na najlepszą pracę dyplomową magisterską obronioną w minionym roku akademickim na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa. Jest organizowany już po raz 11. przez WOiO, międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające projektantów statków i inżynierów okrętowców RINA (The Royal Institution of Naval Architects) i Towarzystwo Okrętowców Polskich "KORAB". Nagrodami w konkursie są roczne członkostwo w stowarzyszeniu RINA oraz nagrody pieniężne.
Podczas spotkania odbędą się prezentacje czterech prac magisterskich, zakwalifikowanych do finału tegorocznej edycji konkursu. Publiczna prezentacja jest bowiem istotnym elementem branym pod uwagę przez Komisję Konkursową przy końcowej ocenie pracy i wyłonieniu zwycięzcy. Finałowe prace, spośród których jury wybierze najlepszą, to (wg porządku alfabetycznego nazwisk autorów):
1. „Projekt żurawia obrotowego na platformę półzanurzalną o wysięgu 60 m i udźwigu 1000kN”, autor: Jacek Jastrzębski, promotor pracy: prof. dr hab. inż. Czesław Dymarski
2. „Projekt pasywnego systemu kompensacji nurzania kolumny rynnowej”, autor: Piotr Matusz, promotor pracy: prof. dr hab. inż. Czesław Dymarski
3. „Ocena zgodności modeli elementów skończonych z wykorzystaniem kryterium MAC”, autor: Marta Nowacka, promotor pracy: dr inż. Maciej Kahsin
4. „Zastosowanie analizy modalnej w detekcji uszkodzeń na przykładzie konstrukcji wsporczej morskiej turbiny wiatrowej”, autor: Leszek Samson, promotor pracy: dr inż. Maciej Kahsin.
Ponadto, w ramach Akademii Przemysłów Morskich, odbędzie się wykład pt. „Heavy Lift Jack-Up Barge”. Poprowadzi go przedstawiciel firmy Crist-StoGda, który będzie mówił o sprzęcie służącym do wodowania ciężko- i wielkogabarytowych jednostek pływających.
Program spotkania:
15.15-15.30 – Powitanie
15.30-16.30 – Prezentacje prac (4 po 15 min.)
16.30-17.00 – Wykład z cyklu Akademia Przemysłów Morskich
17.00-17.15 – Ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród
17.15 – Zakończenie
dostarczył infoWire.pl