Gdy szkło na fasadzie
Szklane elewacje budynków dominują we współczesnej architekturze miejskiej. Ze względu na specyfikę fasady ze szkła zaprojektowanie estetycznego wejścia z systemem komunikacyjnym jest dość trudne dla projektanta. W tym miejscu warto skorzystać z propozycji firmy Siedle. W przypadku elewacji wykonanej ze szkła pancernego doskonałym rozwiązaniem jest seria Steel, którą można zamontować na szkle bez dodatkowych ram i widocznych elementów mocujących. W takich elewacjach, właśnie ze względów bezpieczeństwa, nie powinno się tworzyć przerw na dużych powierzchniach szklanych szyb. Nie można więc zastosować panelu łączącego te elementy, ani wycinać otworów. W takim wypadku firma Siedle proponuje mocowanie, którego podstawą są małe, precyzyjnie wykonane otwory nie naruszające wytrzymałości konstrukcji, gdzie szkło doskonale integruje się ze stalą szlachetną w systemie typu sandwich. Ciekawą propozycją jest też montaż systemu komunikacyjnego w metalowym konstrukcyjnym profilu.
Sztuka mimikry
Elewacje budynków zabytkowych to dla architekta zadanie szczególne, wymagające podporządkowania decyzji wymogom historycznego stylu. Nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji z zaawansowanej techniki komunikacyjnej. Klasyczna forma i szlachetne materiały – stal, mosiądz, aluminium – sprawiają, że systemy Steel i Classic harmonijnie współgrają z różnymi stylami architektonicznymi. Podobnie jest w przypadku elewacji kamiennych, drewnianych czy też wykonanych z betonu. Udanym przykładem korelacji systemów Siedle z oryginalną elewacją jest otwarty w 2009 roku budynek muzeum „Brandhorst” w Monachium. Stacje komunikacyjne Siedle wykonane ze stali szlachetnej idealnie korespondują z niezwykłą fasadą budynku wykonaną z blisko 36 tys. różnokolorowych ceramicznych sztabek. Innym przykładem dopasowania systemu Siedle do architektury obiektu jest kompleks biurowo-hotelowy Empire Riverside w Hamburgu. Na potrzeby tej elewacji firma Siedle stworzyła nowy materiał o nazwie Tombak CuZn15 Walzblank, z którego wykonała idealnie pasujący do fasady patynowany front stacji Siedle Steel.
Komunikacja do zadań specjalnych
W obiektach publicznych stosowane są najczęściej nowoczesne, wielofunkcyjne terminale komunikacyjne. Dodatkowo mogą być one wyposażone w ekrany dotykowe i przyciski wywołania z pismem Braila, identyfikujące osoby niedowidzące. System Individual pozwala na zaprojektowanie panela, na którym zestawiono dwa ekrany dotykowe zintegrowane z głośnikami tak, aby z terminala swobodnie mogły korzystać także osoby poruszające się na wózkach.
Partnerem firmy Siedle w Polsce jest Grupa ANB. Więcej informacji na temat oferty Siedle można znaleźć na stronie internetowej: www.domofonysiedle.pl