Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2021-10-07

A A A POLEĆ DRUKUJ

Siłownik jak czapka-niewidka? Niewidoczny napęd do bramy

Komfort, bezpieczeństwo, innowacyjność – za pomocą tych trzech skojarzeń można zdefiniować hasło: smart home. Nic więc dziwnego, że inteligentne systemy zarządzania domem cieszą się dużą popularnością, dobrze odpowiadają bowiem na potrzeby współczesnych odbiorców. Co więcej, zaawansowane technologie coraz częściej wyróżniają się dyskretną konstrukcją. Niewidoczne dla naszych oczu mogą być nawet siłowniki do bram, dzięki którym zyskamy estetyczny, w pełni zautomatyzowany wjazd na posesję. Dziś o nich właśnie słów kilka.

Najważniejszym elementem ogrodzenia domu jest brama wjazdowa, dzięki której mamy kontrolę nad dostępem do posesji. Dziś wiele osób decyduje się przede wszystkim na modele automatyczne, gdyż cenimy sobie wygodę. Producenci prześcigają się więc w tworzeniu coraz bardziej zaawansowanych napędów do bram. Ostatnio na popularności zyskują siłowniki, które z uwagi na sposób montażu, są zupełnie niewidoczne. Czym się charakteryzują?

Mechanizm ukryty w słupku lub w podłożu

Wybieramy określony model bramy nie tylko z uwagi na jego właściwości, lecz także wygląd. To drugie kryterium wydaje się wręcz nadrzędnym. Kupujemy bowiem oczami, a więc produkt musi nam się przede wszystkim podobać. Rzecz jasna, pragniemy również, aby nasza wymarzona brama była zautomatyzowana i można było nią sterować szybko i wygodnie pilotem lub za pośrednictwem aplikacji w telefonie. Nie każdemu odpowiada jednak wygląd automatu zamontowanego na konstrukcji ogrodzenia – jest to bowiem dodatkowy element, który ma swój indywidualny design, nie zawsze spójny ze wzornictwem płotu, zwłaszcza jeśli posiada on misternie kuty wzór. Na szczęście na rynku są dostępne innowacyjne rozwiązania, za sprawą których taki inteligentny mechanizm, otwierający skrzydła bramy na odległość, może być zupełnie niewidoczny. – Automatyka, której nie widać to niewątpliwie najgorętszy trend konsumencki. W przypadku bramy przesuwnej o wadze do 300 kg idealnie sprawdzi się siłownik BFT HIDE SL SMART BT A zintegrowany ze słupkiem, a więc instalowany wewnątrz jej konstrukcji. Jeśli posiadamy zaś bramę skrzydłową o długości do 4 m, warto postawić na siłownik podziemny elektromechaniczny BFT ELI BT A, jak sama nazwa wskazuje – montowany  w odpowiednio przygotowanym podłożu – tłumaczy Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny w BFT Polska, firmy sprzedającej wysokiej jakości automatykę do bram. Oba rozwiązania wykorzystują zaawansowane technologie i są wykonane z materiałów najwyższej jakości, a co najważniejsze nie ingerują w wygląd bramy, wzbogacając ją jednocześnie o cenną funkcję: automatycznego otwierania – dodaje.

Wygodnie i bezpiecznie

Wybierając innowacyjne produkty, warto zwrócić uwagę na ich funkcje, dzięki którym używanie bramy będzie zarówno wygodne, jak i bezpieczne. Dziś preferowaną formą obsługi urządzeń są przede wszystkim aplikacje w telefonie, dlatego opłaca się sprawdzić, czy producent urządzenia, które planujemy zakupić, posiada oprogramowanie tego typu. – Stale staramy się wdrażać rozwiązania odpowiadające na zmieniające się preferencje użytkowników. Telefon mamy zawsze przy sobie, dlatego siłownikami do bram BFT można sterować za pośrednictwem specjalnie stworzonej do tego celu aplikacji U-Control – szybko, przyjemnie i intuicyjnie – mówi Andrzej Trojanowski. A jak nowoczesne rozwiązania wpływają na bezpieczeństwo używania automatycznych bram? Okazuje się, że ogromne znaczenie ma tu wykorzystanie wyłączników krańcowych. – Siłowniki powinny posiadać magnetyczne wyłączniki krańcowe, które charakteryzują się dużo większą precyzją działania niż te mechaniczne oraz amperometryczne przy wykrywaniu przeszkód. Dzięki ich zastosowaniu, przy zaniku prądu prędkość zamykania czy otwierania bramy w pierwszym momencie po awarii zasilania nie zostanie zredukowana. Pełnią one też inną, bardzo ważną rolę – wykrywają przeszkody, które znajdą się na torze ruchu bramy i w razie potrzeby zatrzymują skrzydło/skrzydła. Nie musimy się więc obawiać o bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych przebywających na terenie posesji – tłumaczy ekspert.

Siłowniki podziemne i montowane w słupku sprawdzą się idealnie dla osób, które cenią sobie nowoczesne technologie, a jednocześnie chcą wyeksponować designerskie ogrodzenie i bramę bez żadnych widocznych dodatków. Dlatego już na etapie projektowania zabezpieczenia terenu, warto przemyśleć wykorzystanie takiego rozwiązania. Nasi goście będą z pewnością zaskoczeni, że piękno może iść w parze z funkcjonalnością.





Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS