Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2015-08-28

A A A POLEĆ DRUKUJ

Wakacyjne podróże do świata herbaty

Okres wakacji to czas podróży i poznawania nowych kultur i tradycji. TEEKANNE postanowiło sprawdzić, jakie herbaciane zwyczaje panują w wybranych destynacjach wakacyjnych w Europie i Azji.

Herbaciane pola Batumi

Gruzińskie Batumi swą herbacianą sławę w Polsce zawdzięcza piosence z repertuaru zespołu Filipinki. Napar na bazie gruzińskiego suszu gościł na stołach Polaków w czasach PRL’u. Na przestrzeni lat smak herbaty znacznie się zmienił i współcześnie herbata ponownie stała się jednym z symboli gruzińskiej kuchni. Co ciekawe, to właśnie Gruzini skonstruowali pierwszą maszynę do zbierania listków herbaty z pól uprawnych! Napar przygotowany z gruzińskiej herbaty ma przyjemny, lekki smak. Pochodzące z tego rejonu listki herbaciane mają mniej garbników, dlatego trudno przygotować z nich gorzki napar. Z tego powodu chętnie sięgają po niego osoby, które na co dzień nie słodzą herbaty. 

Górska Herbata rodem z Grecji

Nie każdy, kto był w Grecji próbował jej smaku. Mowa o Górskiej Herbacie. Napar z Gojnika, rośliny rosnącej w górach w Grecji, ale także w Macedonii, czy Albanii świetnie sprawdza się w okresie jesienno-zimowym. Lokalna ludność chętnie pije go także na zimno, wzbogacając smak miodem. Delikatny smak Górskiej Herbaty sprawia, że ma ona wielu wielbicieli. Napar pomaga zapobiegać przeziębieniom, wspomaga leczenie górnych dróg oddechowych, wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, wątroby i nerek. By go przygotować należy zalać kilka kwiatków i łodyżek wodą, doprowadzić do wrzenia i gotować przez kilka minut na wolnym ogniu.

Francuskie degustacje herbaty

Kraj nad Loarą słynie z wyśmienitych croissantów, wina i kawy. Jak się jednak okazuje, Francuzi uwielbiają celebrować chwile z filiżanką herbaty! Choć mniej popularna, często gości na stołach podczas degustacji. Uczestnicy herbacianych spotkań poznają nowe smaki, oryginalne sposoby parzenia herbaty. Co ciekawe, sposób picia herbaty podczas tego typu wydarzeń przypomina degustację wina - Francuzi piją ją powoli, nie połykają od razu, chcąc poczuć wszystkie nuty smakowe. Następnie wraz z innymi uczestnikami omawia degustowane smaki herbat i ich aromaty.  

 


dostarczył infoWire.pl




Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS