Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2018-07-31

A A A POLEĆ DRUKUJ

Wołowina i dziczyzna na grilla

Sezon grillowy w pełni, ale jeszcze nie jest za późno, by poprawić swoje umiejętności i przygotowywać mięso niczym profesjonalista. Wskazówkami i inspiracjami dzielą się laureaci programu „Doceń polskie” z branży mięsnej.

W jednej z książek Jonathana Carrolla znajdziemy zdanie „Grilla musiał wymyślić jakiś Amerykanin. Wiem, że ludzie przypiekają mięso nad ogniem od dziesiątków tysięcy lat, ale Amerykanie zrobili z tego religię”.
Również Polacy przepadają za spotkaniami towarzyskimi przy grillu. Wspólnie z laureatami Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” podpowiadamy co zrobić, by w pełni cieszyć się smakiem mięsa z rusztu.

 

Wołowina na ruszt
- Przygotowując steka do grillowania musimy pamiętać o jego osuszeniu, następnie możemy go przesmarować bardzo cienką warstwą oleju. Najlepsza temperatura do grillowania to ok. 220 stopni Celsjusza. Steka smażymy po ok 1,5 do 2 minut na każdej stronie, po 2 razy - radzi Zbigniew Stempień, właściciel rodzinnej firmy KONKRET.
Producent z siedzibą w Szadku z najlepszej, soczystej i kruchej wołowiny przygotowuje steki dopasowane gramaturą do potrzeb odbiorców (HoReCa, sieci, jak i indywidualnych odbiorców). Mięso jest dostarczane zamawiającym w przeciągu 48 godzin od daty złożenie zamówienia. Doskonałą propozycją firmy KONKRET do grillowania jest m.in. Rib Eye Steak - mięso z antrykotu bez kości o wadze 300 g. Propozycja ta zdobyła znak jakości „Doceń polskie” i tytuł TOP PRODUKT. Laury Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” otrzymał również T-bone Steak tego producenta. Znak promocyjny zdobywają tylko te artykuły spożywcze, którym specjaliści przyznali wysokie noty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Wyroby zgłoszone do oceny są sprawdzane indywidualnie podczas audytów organizowanych raz na kwartał.

Jak przypomina właściciel firmy KONKRET, przed grillowaniem steka; nie należy przyprawiać mięsa; nie powinniśmy sięgać zwłaszcza po sól.
- W innym wypadku mięso  straci swój smak, będzie mniej kruche, a jednocześnie straci swoje cenne właściwości odżywcze (a jest źródłem kreatyny, żelaza, wysokowartościowego białka, a także magnezu i potasu). Mięso po obróbce termicznej najlepiej przyprawić lekko solą gruboziarnistą i pieprzem młotkowanym, a następnie pozostawić je na około 2 minuty, aby odpoczęło - podkreśla Z. Stempień. W jego opinii, najbardziej idealnym stopniem wysmażenia jest „medium”; mięso jest wówczas średnio wysmażone. Właściciel firmy KONKRET przypomina także, że najlepszym i najprostszym dodatkiem do steka jest ziemniak w mundurku z gzikiem lub sosem tzatzikowym oraz warzywa grillowane. Ciekawych informacji dotyczących steków firmy KONKRET dostarcza jej strona internetowa www.steki.eu. 

Dziczyzna bez tajemnic
- W Polsce konsumenci coraz częściej sięgają po nowe inspiracje grillowe. Na ruszt trafiają już nie tylko wieprzowina czy drób, ale coraz częściej inne gatunki mięs. Wynika to z szerokiego wyboru urządzeń, coraz większej praktyki grillujących i otwartości konsumentów na poznawanie nowych smaków. Jednym z rodzajów mięsa, które świetnie sprawdzą się na grillu jest dziczyzna. Mięso to wyróżnia się nie tylko wyjątkowym smakiem, jest także źródłem witamin i mikroelementów. Do tego zawiera małą ilość tłuszczu - podkreśla Roman Miler, Prezes Zarządu firmy GOBARTO DZICZYZNA Sp. z o.o. To rdzennie polska, renomowana i nowoczesna firma, jedna z nielicznych w branży, którą zarządzają i prowadzą myśliwi.

O jakości dziczyzny decyduje nie tylko różnorodność spożywanych roślin, ale także przestrzeganie zasad prawidłowego prowadzenia zabiegów po odstrzale zwierzyny. - Stąd,  przy wyborze mięsa dzikiego, należy zwrócić szczególną uwagę na jego pochodzenie oraz czytać etykietę. Powinna ona koniecznie zawierać datę produkcji lub datę zamrożenia i bezwzględnie datę odstrzału - zaznacza R. Mailer.

Jak prawidłowo przygotować dziczyznę na grillu? Mięso należy wcześniej zamarynować: płynną bazę może stanowić np. czerwone wytrawne wino, miód lub olej. Dziczyzna świetnie sprawdza się w „towarzystwie” wyrazistych przypraw i ziół, takich jak rozmaryn, jałowiec,  czy czosnek. Przyprawy należy dobierać jednak bardzo ostrożnie, by marynata nie tłumiła charakterystycznego smaku mięsa. Najważniejszą zasadą przy przygotowywaniu dziczyzny jest krótkie pieczenie: to chude mięso, w związku z tym nie powinno być bardzo wysmażone, bo stanie się suche i twarde. Wysmażenie „medium” pozwala zachować soki w mięsie. 

- Wokół dziczyzny krąży wiele mitów. Najczęściej powielanym frazesem jest stwierdzenie, że dziczyzna wymaga specjalnej, trudnej obróbki. Nie jest to prawda, wręcz przeciwnie: należy go piec niezbyt długo. Drugim mitem jest obecność dziczyzny na salonach. Spożywanie tego mięsa kojarzy nam się z doniosłymi uroczystościami, a tymczasem nadaje się ono na każdą okazję: sprawdzi się zarówno podczas uroczystej kolacji, będzie idealna także podczas spotkania z rodziną czy znajomymi w ogrodzie. Dziczyzna z grilla to wyjątkowo smaczne doświadczenie kulinarne, dzięki któremu można zaimponować swoim gościom - zapewnia Prezes Zarządu firmy GOBARTO DZICZYZNA. W asortymencie spółki znajdziemy bogatą gamę propozycji na grilla. Oferta obejmuje m.in. sarninę (a wśród niej schab oraz udziec), jak również udziec i polędwicę z mięsa jelenia, ale także schab, karkówkę lub udziec z dzika. Producent zdobył znaki jakości za Mięso z jelenia, Mięso z sarny oraz Mięso z dzika. Wszystkie otrzymały maksymalne noty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny, dlatego przyznano im zarówno godła promocyjne, jak i tytuły TOP PRODUKT. 

- Na grilla polecam schab z dzika z kością. Istotne jest, aby mięso (zanim umieścimy je na grillu) miało temperaturę pokojową. Kawałek schabu z kostką z dzika należy osuszyć i opcjonalnie posmarować olejem. Następnie grillujemy je z każdej strony kilka minut, do uzyskania pożądanego poziomu wysmażenia. Mięso powinno być nieprzyprawione: dopiero na koniec posypujemy je solą i pieprzem. Podajemy bez dodatków, ewentualnie można doprawić je do smaku musztardą sarepską - podsumowuje Roman Miler.

* * *
Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”
www.docenpolskie.pl
www.blog.docenpolskie.pl

Celem programu „Doceń polskie” jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu „Doceń polskie” zajmują się specjaliści zawodowo związani z żywnością i technologią żywienia, którzy tworzą Lożę Ekspertów. Zasiadają w niej m.in. członkowie Klubu Szefów Kuchni.
Twórca programu „Doceń polskie” jest  także organizatorem projektu BlogerChef (blogerchef.pl) – innowacyjnego przedsięwzięcia skierowanego do blogerów kulinarnych. 

* * *
KONTAKT:
Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”
www.docenpolskie.pl

Kontakt dla mediów:
Anna Koza
anna.koza@adventure.media.pl

Adventure Media s. c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 780 115 953
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70





Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS