Wystawa przybliży Krakowianom postać genialnego malarza, ale i wszechstronnego inżyniera, którego – co udowodniła historia - projekty wykraczały poza epokę, w której żył i tworzył. Odwiedzający galerię będą mogli zwiedzić pracownię mistrza, jak również przyjrzeć się z bliska jego najwybitniejszym dziełom. Wśród eksponatów będzie można obejrzeć między innymi:
• WIATRAK
• MŁYN
• WIELKIE SKRZYDŁO – prototyp szybowca
• SPADOCHRON
• ŚMIGŁO - prototyp współczesnego helikoptera
• MASZYNY BOJOWE W POSTACI WOJENNEJ WYSPY I CZOŁGU
GENIUSZ TECHNIKI I MALARSTWA
Wiele elementów ekspozycji to ruchome makiety oddające sposób działania wynalazku. W ten sposób odwiedzający wystawę będą mogli wypróbować np.: lustrzaną metodę pisania stosowaną przez Leonarda. Zapraszamy miłośników sztuki i techniki, a także tych, którzy chcą bliżej poznać osobowość mistrza Leonarda – mówi Ryszard Wysokiński, Dyrektor Galerii Krakowskiej.
Na wystawie w Galerii Krakowskiej znajdą się również kopie niektórych dzieł sztuki Leonarda da Vinci, jak na przykład reprodukcja obrazu „Ostatnia Wieczerza”, a także jego słynny szkic człowieka witruwiańskiego.
ZABAWA DLA MAŁYCH PILOTÓW
Na wystawę zapraszamy także rodziców z dziećmi i grupy zorganizowane. Taka interaktywna edukacja z pewnością spodoba się najmłodszym – mówi Ryszard Wysokiński. Interaktywne plansze to nie wszystko, co w tych dniach spodoba się najmłodszym odwiedzającym. Wśród atrakcji znajdzie się także kolejka linowa, nazwana lotnią, która zapewni dzieciom w wieku od 6 do 12 lat świetną rozrywkę. Tam, w bezpieczny sposób na alpinistycznym sprzęcie pokonają na linie odległość 12 metrów.
Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Ekspozycja będzie otwarta dla zwiedzających w godzinach działania Galerii Krakowskiej.