SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mniej stacji DAB+ w Warszawie

Łódzkie Radio Parada opuściło multipleks eksperymentalny DABCAST w Warszawie, nadawany przez firmę BCAST, związaną z Cyfrowym Polsatem. Tym samym w stolicy Polski dzięki trzem MUX-om DAB+ możliwy jest odbiór 26 stacji. 

Dołącz do dyskusji: Mniej stacji DAB+ w Warszawie

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Moje imię/nick
KRRiT uważa się za strażnika wolności słowa, ale tak naprawdę tłumi wolność słowa. Jeżeli koszt otrzymania koncesji rośnie z roku na roku o 11 – 14 proc. to nie służy to wolności słowa. Koncesja w Polsce jest 99,5 razy droższa niż w Niemczech, jeżeli uwzględniamy liczbę mieszkańców. Ok. pół grosza za mieszkańca Niemiec i 50 groszy za mieszkańca Polski.
Narzucanie udziału muzyki polskiej, to koszmar. Wyliczasz wszystkie zalety nadawania w internecie, ale zapomniałeś, że na reklamie nadawanej na UKF-ie więcej zarobisz niż w sieci. Zgadza się. Po tym względem Polska wciąż tkwi w głębokim PRL-u. Dawniej regulatorem był Radiokomitet - obecnie KRRiT, ale poza nazwą niewiele się zmieniło. Dostęp do polskiego eteru nadal jest ściśle reglamentowany. Dlatego ja nie płacę abonamentu RTV, bo niby za co płacić??? Za śmieciową muzykę wraz z całą wiązanką reklam??? Bez sensu
odpowiedź
User
@miś społeczny
Wyłączyć ten Dab szkoda prądu i uszu...
FM też niech wyłączą z tych samych powodów. W moim mieście prawie wszystkie stacje na FM szumią i trzeszczą.

@miś społeczny to zastosuj porządną antenę lub kup porządny odbiornik. Słuchalność radia w technologii DAB+ jest pomijalnie mała. To absurdalne, że wydano już setki milionów złotych, żeby 70 tysięcy ludzi mogło sobie słuchać radia via DAB+ zamiast via Internet, jak to robi prawie 3 miliony Polaków. I kosztowało to ułamek tego co DAB+.
odpowiedź