SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gazety 12 proc. mniej z reklam w I kw. 2014. Ostro w dół „Gazeta Wyborcza” i „DGP”, zyskał „SE” (TOP10)

W pierwszym kwartale br. cennikowe wpływy reklamowe gazet codziennych były o 11,9 proc. niższe niż rok wcześniej. O ponad 20 proc. zmalały przychody „Gazety Wyborczej”, „Dziennika Gazety Polskiej”, „Naszego Miasta” i „Gazety Pomorskiej”, za to duży wzrost zanotował „Super Express”.

Dołącz do dyskusji: Gazety 12 proc. mniej z reklam w I kw. 2014. Ostro w dół „Gazeta Wyborcza” i „DGP”, zyskał „SE” (TOP10)

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Agata Broda - rzecznik DGP
Rzeczywiste, zaksięgowane wpływy reklamowe Dziennika Gazety Prawnej za I kwartał 2014 r. (vs I kwartał 2013 r.) utrzymały się na tym samym poziomie, z minimalnym 0,1% spadkiem.
0 0
odpowiedź
User
df
dd, a po co feministkom mienie wojskowe?
0 0
odpowiedź
User
sfdfdf
Problemem Agory było właśnie nie złapanie internetowego trendu. Prawda jest taką, że w XXI wieku, poza specjalistycznymi dość mocno źródłami nie da się łatwo zarabiać na opłatach od informacji dla mas. Już 100-200 lat wcześniej koszt gazety pokrywały reklamy. Gdy koszt druku spadł prawie do zera(poza niewielkim na utrzymanie serwerów) to oczywistym powinna być mocna próba wejścia all-in w darmowe portale. O ile arenie nie wyszło o tyle gazecie mogło. Dodatkowo do tego pewien brak konsekwencji i nie zauważenia, ze ludzie chcą wolności(a sukces tej gazety polegał na pragnieniu wolności). Jak płatna gazetę ma czytać przeciętny Polak który chcę mieć samochód i często go posiada, gdy otwarcie krytykują i doprowadzają do zamknięcia bezpłatnych miejsc do parkowania? Na domiar złego tą samą firma posiada niezły parking przed głównym biurem i wielu z jej pracowników samą przyjeżdża do pracy. Przykłady można mnożyć - mimo, ze socjalista Napoleon wprowadził prawo posiadania bro dla wszystkich(co było i jest jednym z największych socjalistycznych postulatów w opozycji do skrajnego komunizmu ZSRR i nazizmu), to gazeta nie popierała tego, a większość chcę mieć zarejestrowana i historyczną, co widać po rozwoju stowarzyszeń. Tym bardziej, ze w dobie nowoczesnych technologii większą energię kinetyczna ma samochód. Zresztą właśnie krytyka wydawnictw Agory polegała głównie na ograniczaniu/utrudnianiu jazdy samochodem dla większości, z kompletnym niezrozumieniem założeń urbanistycznych(np. Świętokrzyska) metodą Kalego(bo sami jeżdżą), czyli zniechęcaniem do samochodów zamiast zachęcania do rowerów.
0 0
odpowiedź