SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszają konkursy na lokalne multipleksy w DAB+. Agora sceptyczna wobec cyfryzacji radia

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosi w piątek konkursy na cyfrowe multipleksy lokalne w 34 miastach. O częstotliwości będą mogli ubiegać się zarówno nowi, jak i obecni już na rynku nadawcy lokalni i regionalni. O technologii DAB+ z dużym dystansem wypowiadają się ogólnopolskie rozgłośnie radiowe, w tym Grupa Agora. - Uważamy, że to próba cyfryzacji w standardach z poprzedniej epoki, niż wychodzenie naprzeciw rynkowym trendom - komentuje Bartosz Hojka, prezes Grupa Agora.

Dołącz do dyskusji: Ruszają konkursy na lokalne multipleksy w DAB+. Agora sceptyczna wobec cyfryzacji radia

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tim
No w końcu coś się ruszyło. Zet i RMF negują DAB+ bo wiedzą że stracą na słupkach słuchalności. Taka sama sytuacja miała miejsce przy wprowadzaniu DVB-T gdzie tzw. wielka trójka też opóźniała jak tylko mogła cyfrowe nadawanie. No i faktycznie znacznie spadła im oglądalność ponieważ pojawiło się dużo nowych kanałów. I dokładnie tak samo jest z cyfryzacja radia. Liczy się tylko kasa, a nie możliwość wyboru odpowiednich treści przez słuchaczy. RMF od Zetki różni się tylko dżinglami, a muzyka jest identyczna.
0 0
odpowiedź
User
Podatkowicz
Kto stawia na podcasty zamiast na DAB+, to musiałby płacić podatek od podcastów oraz od radia internetowego jako element podatku cyfrowego. W "Wiadomościach" TVP(iS) na pasku będzie "Komu przeszkadza cyfryzacja radia?".
0 0
odpowiedź
User
radio - fm
Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, iż DAB+ oznacza też gorszy zasięg! Na to, że będzie większa ilość mniejszych nadajników by zasięg był porównywalny albo taki sam jak dla FM raczej nie ma co liczyć bo to kolejny koszt, którego nikt nie chce ponosić. Jest jeszcze kwestia jakości bo jak znam stosowane praktyki to będzie upychanie max ilości programów w mux-ie (bo tak taniej) kosztem jakości - bitrate 96kbs. Na dziś programów radiowych jest dość lokalne stacje mają wystarczające dotarcie a jak to nazywam 'radio na sms-y' tego już zdecydowanie jest zbyt dużo! Konkludując - niech nam żyje FM! :)
0 0
odpowiedź