SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były szef KRRiT chce połączenia TVP i Polskiego Radia. Na media publiczne zapłacimy z podatkiem?

Według założeń do projektu nowej ustawy medialnej oddziały Telewizji Polskiej zostaną połączone z rozgłośniami Polskiego Radia w poszczególnych regionach. Zamiast abonamentu i rekompensaty z budżetu państwa finansowanie mediów publicznych ma pochodzić ze składki audiowizualnej pobieranej z podatkiem. - Wiemy, że wprowadzenie tej opłaty spotka się z oporami - przyznał Jan Dworak, szef zespołu stojącego za założeniami.

Dołącz do dyskusji: Były szef KRRiT chce połączenia TVP i Polskiego Radia. Na media publiczne zapłacimy z podatkiem?

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
@Nic nowego
W wielu krajach media publiczne są połączone (Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Niemcy) i mają największy udział w rynku.
Tymczasem Polskie Radio cieszy się taką dozą "popularności", że spora część społeczeństwa nie wie nawet o jego istnieniu

Tyle, że takie np. BBC "od zawsze" było jedną instytucją ale przede wszystkim miało i ma swój kodeks postępowania. W PRL-u też mieliśmy jedną instytucję - PRiTV, rozczłonkowaną w latach 90., żeby było więcej stołków, po czym rozczłonkowano PR na lokalne spółki, żeby było jeszcze więcej stołków.
odpowiedź
User
Gość
Nie na tym polegają oszczędności - tvp powinna być zwinięta do 2 programów, radio do jednego centralnego i jednego regionalnego. Potem dopiero opłata - 5 złotych na rok bo tyle to powinno kosztować.
odpowiedź
User
prawostan
Niezależność dziennikarska coś takiego w polskich realiach nie istnieje. Dziś dziennikarze wszyscy mają jasno sprezyzowane poglądy dajmy im wolną amerykankę do ich głoszenia. Media publiczne w Polsce są konieczne łączenie regionalnych rozgłośni pr z ośrodkami TVP to fatalny pomysł. Zresztą co to była za dyskusja skoro do niej nie zaproszono np Jolanty Hajdasz, Krzysztofa Skowrońskiego, Braci Karnowskich i Tomasza Sakiewicza. Wniosek: liberałowie ustalają prawo medialne pod siebie.
odpowiedź