SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Wiadomości” straciły 710 tys. widzów, a „Teleexpress” - 680 tys. Liderem „Fakty"

W maju br. na pozycję lidera oglądalności wśród programów informacyjnych awansowały „Fakty”, które wyprzedziły „Wiadomości” i „Teleexpress”. Wszystkie dzienniki odnotowały spadki oglądalności, a najwięcej widzów straciły serwisy TVP1.

Dołącz do dyskusji: „Wiadomości” straciły 710 tys. widzów, a „Teleexpress” - 680 tys. Liderem „Fakty"

56 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mimi
Może i Wiadomości straciły, ale żaden inny dziennik nie zyskał na tej stracie nic. Po prostu ludzie przenoszą się do internetu, sam coraz rzadziej oglądam programy informacyjne w telewizji, ale jeśli już to są to Wiadomości. Fakty to niestety o wiele gorsza propaganda i kłamstwa niż Wiadomości. A kiedyś TVN, TVN24 czy Fakty to było coś. Dzisiaj kojarzą się tylko i wyłączenie z nieustannym atakiem na rząd i wychwalaniem PO.
Racja przeciwnicy oczysiwcie beda to wykorzystywać .
0 0
odpowiedź
User
Obiektywny
Może i Wiadomości straciły, ale żaden inny dziennik nie zyskał na tej stracie nic


Chyba najlepsze podsumowanie
0 0
odpowiedź
User
telewidz
Nielsen to monopolista na rynku badań telemetrycznych w Polsce. Dla mnie monopol zawsze kojarzył się z PRL.
Chciałbym poznać wyniki oglądalności stacji telewizyjnych przeprowadzone przez niezależną od partii politycznych firmę zajmującą się telemetrią.
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. W tym szaleństwie jest metoda.
Nielsen coraz bardziej sie pogrąża mętnymi tłumaczeniami broniąc się przed transparentnością badań.
Jak są prowadzone takie badania i kto je firmuje ?
Koncern Nielsen nie słynie wcale z rzetelności. Już wiele razy był przyłapywany na świecie na błędach lub wręcz manipulacjach wynikami oglądalności. CNBC (kanał ekonomiczny należący do NBC) w styczniu br. jako pierwsza sieć telewizyjna zdecydowała się na zrezygnowanie z usług Nielsena.
W przeszłości z tą firmą spierał się koncern NBC. Nawet sam „New York Times” skrytykował system ratingów opracowany przez Nielsen, uznając, że podawano tam nieprawidłowe i niedokładne dane dotyczące sieci telewizyjnych co najmniej przez 7 miesięcy. Nielsen przyznał się do tego błędu i obiecał poprawę.
W USA, podobnie jak w Polsce, Nielsen nie liczy każdego widza, ale buduje grupę reprezentacyjną i przelicza oglądalność na podstawie procentowego udziału oglądalności. Nie uwzględnia np. ludzi oglądających programy informacyjne przez internet, a przecież jest to gałąź, którą Telewizja Polska ma rozwiniętą jak mało kto.
Jeśli W TVP nie rządzi jedynie słuszna opcja liberalno-lewicowa więc TVP musi mieć niskie wyniki oglądalności. Jak nie jak tak.
0 0
odpowiedź